Wyceny i ekspertyzy

Na zlecenie naszych klientów przygotowujemy wyceny i ekspertyzy dotyczące wydawnictw antykwarycznych (m.in. książek, czasopism i map). Są one ważnym elementem dokumentacji kolekcji wykorzystywanym najczęściej do darowizn, sprzedaży, ubezpieczeń i innych czynności związanych z gromadzonymi przez lata zbiorami.

Przygotowanie dokumentów wiąże się nieodłącznie z oględzinami i dokładnym opisem poszczególnych pozycji. Oględzin dokonujemy najczęściej w miejscu przechowywania zbiorów, a także odbieramy poszczególne pozycje i opracowujemy je w naszym biurze. Z uwagi na wymogi formalne i prawne, nie jest możliwe wystawienie dokumentacji na podstawie przesłanych zdjęć i opisów.

Aby umożliwić profesjonalne usługi, korzystamy z przygotowanej przez nas bazy danych, która obejmuje około 300 000 pozycji licytowanych w Polsce w latach 1995-2013. Uzupełnieniem jest zgromadzony księgozbiór zawierający 900 katalogów ofertowych i 700 katalogów aukcyjnych z terenu Polski, datowanych od połowy XIX w.

Nasze kompetencje poparte są Certyfikatem Stowarzyszenia Księgarzy Polskich Rzeczoznawca księgarski w zakresie wydawnictw antykwarycznych. Nr licencji A014.

Wśród naszych klientów, obok osób prywatnych, są stowarzyszenia, instytucje publiczne, jak i organy państwowe (prokuratura oraz sądy).

Share Button